29
jun
Training Omgaan met dementie. Voor mantelzorgers die zorgen voor een naaste met dementie. DEZE TRAINING IS VOL DUS BIJ AANMELDING WORDT U OP DE RESERVELIJST GEPLAATST.
Het betreft een training met 3 bijeenkomsten. Op maandag 29 juni, 06 juli en 13 juli 2026. Tijden:  10-12.00 uur Deze training is ontwikkeld in samenwerking met de casemanagers van Hulp bij Dementie en de mantelzorgconsulenten van het Steunpunt Mantelzorg Westelijke Mijnstreek.   Inhoud training:   De eerste bijeenkomst (29 juni)  is gericht op kennismaking en wat is dementie?   De tweede bijeenkomst (06 juli) zal vooral de gevolgen in het gedrag bespreken en handvatten aanreiken hoe hiermee om te gaan.   De derde bijeenkomst (13 juli)  zal inzoomen op de ondersteuningsmogelijkheden om zo lang mogelijk als mantelzorger in balans te blijven.   De training wordt gratis aangeboden.   U kunt zich aanmelden door op onderstaande link te klikken.   AANMELDEN   Voor vragen, neem contact op met Marjon Schmeetz via 06 - 57 55 63 83 / marjon.schmeetz@knooppuntinformelezorg.nl of Betsie Horrichs 06 - 36 56 86 56/ betsie.horrichs@knooppuntinformelezorg.nl  
aanmelden
30
jun
BordjeVol! Zorg je voor een ander, zorg dan ook voor jezelf. Beek
Mantelzorgers hebben vaak veel op hun bordje. Soms ligt overbelasting op de loer. BordjeVol Mantelzorg geeft breed inzicht in de zorg gerelateerde taken én alle andere dingen die deel uitmaken van iemands leven. Het is een methode die gemaakt is door WeHelpen en die jou als mantelzorger helpt om keuzes te maken en bijvoorbeeld hulp van anderen in te schakelen. We gaan er gezamenlijk mee aan de slag, waarbij je spelenderwijs inzicht krijgt in je energievreters en energiegevers, welke veranderingen wenselijk zijn en wie daarbij kan helpen. Zijn er nog  vragen, bel of mail dan met Kelly Nordhausen, telefoon 06 - 28 86 78 00, kelly.nordhausen@knooppuntinformelezorg.nl. Wil je deelnemen? Aanmelden is verplicht en kan t/m 25 juni a.s. via formulier aanmelden  Vol = Vol.    
aanmelden

DEZE BIJEENKOMST IS VOL Themabijeenkomst 'Mantelzorg en (financiële) regelingen; er is meer mogelijk dan je denkt!
donderdag 29 augustus 2024

 

DEZE BIJEENKOMST IS VOL. AANMELDEN IS HELAAS NIET MEER MOGELIJK.

 

Mantelzorgen heeft naast het zorgen voor een zieke naaste en alles wat daarbij komt kijken, vaak ook financiële gevolgen. Daarom is het goed te weten welke financiële regelingen er zijn voor mantelzorgers. 

Tijdens deze bijeenkomst staan we stil bij diverse (financiële) regelingen en voorzieningen die je als mantelzorger 'eenvoudig' kan aanvragen en waarmee je kosten bespaart. Denk bijvoorbeeld aan vergoedingen vanuit de WMO of de zorgverzekering, korting op de Inkomstenbelasting of eventuele voorzieningen vanuit een werkgever. 

We geven informatie over de (voorwaarden van) een regeling, waar en hoe je het kan aanvragen & waar je verder aan moet denken. De belangrijkste boodschap die we mee willen geven is dat er in de meeste gevallen meer mogelijk is dan je denkt!

Interesse in deze bijeenkomst? Meld je dan aan! 

Voor vragen, neem contact op met Betsie Horrichs, via 06 - 36 56 856 56 of via betsie.horrichs@knooppuntinformelezorg.nl of Marjon Hermans, via  06-57 55 63 83  of via marjon.schmeetz@knooppuntinformelezorg.nl

DEZE BIJEENKOMST IS VOL. AANMELDEN IS HELAAS NIET MEER MOGELIJK.

 

 

Tijdstip: 10:00 - 12:00 uur
Locatie: Wijkcentrum de Linde, Hyacinthenlaan 33, 6163 BH Geleen Mijnlampzaal