29
jun
Training Omgaan met dementie. Voor mantelzorgers die zorgen voor een naaste met dementie. DEZE TRAINING IS VOL DUS BIJ AANMELDING WORDT U OP DE RESERVELIJST GEPLAATST.
Het betreft een training met 3 bijeenkomsten. Op maandag 29 juni, 06 juli en 13 juli 2026. Tijden:  10-12.00 uur Deze training is ontwikkeld in samenwerking met de casemanagers van Hulp bij Dementie en de mantelzorgconsulenten van het Steunpunt Mantelzorg Westelijke Mijnstreek.   Inhoud training:   De eerste bijeenkomst (29 juni)  is gericht op kennismaking en wat is dementie?   De tweede bijeenkomst (06 juli) zal vooral de gevolgen in het gedrag bespreken en handvatten aanreiken hoe hiermee om te gaan.   De derde bijeenkomst (13 juli)  zal inzoomen op de ondersteuningsmogelijkheden om zo lang mogelijk als mantelzorger in balans te blijven.   De training wordt gratis aangeboden.   U kunt zich aanmelden door op onderstaande link te klikken.   AANMELDEN   Voor vragen, neem contact op met Marjon Schmeetz via 06 - 57 55 63 83 / marjon.schmeetz@knooppuntinformelezorg.nl of Betsie Horrichs 06 - 36 56 86 56/ betsie.horrichs@knooppuntinformelezorg.nl  
aanmelden
11
aug
Mantelzorgers ontmoeten elkaar in Beek
Als mantelzorger sta je klaar voor een naaste, je doet allerlei zorg- en regeltaken en hebt een luisterend oor. Wil je dit graag  blijven doen, dan is het nodig ook af en toe tijd voor jezelf te nemen en stil te staan bij wat jou bezighoudt. Het ventileren van gevoelens, angsten en zorgen, maar ook het delen van lichtpuntjes en mooie ervaringen, kan heel waardevol zijn.  Daarom organiseert Steunpunt Mantelzorg bijeenkomsten voor mantelzorgers, om onder het genot van een kop koffie, een goed gesprek te hebben of gewoon even op andere gedachten te komen.  Heb jij behoefte om met andere mantelzorgers te praten over je ervaringen, zorgen en gevoelens of heb je gewoon een luisterend oor nodig of heb je vragen? Dan ben je van harte welkom.   Wens je meer informatie over deze bijeenkomst of heb je andere vragen neem dan contact op met  Kelly Nordhausen, telefoon 06 - 28 86 78 00/ Kelly.Nordhausen@knooppuntinformelezorg.nl  Wil je deelnemen? Aanmelden verplicht en kan t/m 06 augustus a.s.  via  formulier aanmelden Vol = Vol.    
aanmelden

Wat kan de WMO gemeente Beek voor u betekenen?
donderdag 23 juni 2022

Als het zorgen voor je naaste steeds zwaarder wordt, hoe kun je dan hulp vragen bij de gemeente middels een WMO aanvraag en het keukentafelgesprek?

Tijdens deze bijeenkomst zullen een aantal WMO consulenten je meer vertellen over wat de gemeente voor jou kan betekenen om jouw mantelzorgtaken te verlichten. Een medewerker van Stichting MEE zal ook aanwezig zijn om  uitleg te geven over de ondersteuning die je kunt krijgen bij het "keukentafelgesprek". Tijdens een "keukentafelgesprek" komt een WMO consulente bij je thuis aan de "keukentafel" om samen met jou de mantelzorgsituatie te bespreken en te onderzoeken wat er nodig is om de zorg vol te kunnen houden. Stichting MEE kan je uitleggen hoe je dit keukentafelgesprek goed kunt voorbereiden. Ook de KBO zal aanwezig zijn en uitleg geven over haar rol en mogelijkheden in relatie tot het "keukentafelgesprek".

Wens je meer informatie over deze bijeenkomst of heb je andere vragen neem dan contact op met  Astrid Vermeulen, telefoon 06 -  40 07 90 96/ astrid.vermeulen@piw.nl of Betsie Horrichs, 06 – 36 56 86 56/ betsie.horrichs@piw.nl 

Aanmelden is verplicht en kan t/m 21 juni a.s. Vol = Vol .

 

 

 

 
Tijdstip: 13:30 - 15:30 uur
Locatie: Doctor Stassenstraat 88, 6191 VP Beek (Muziekschool)