15
sep
Training Omgaan met dementie voor mantelzorgers op 15, 22 en 29 september MOMENTEEL VOL
Het betreft een training met 3 bijeenkomsten. Op maandag 15 september,  22 september en 29 september. Tijd van  13.00 tot 15.00 uur Locatie: Bergerweg 110 te Sittard Deze training is ontwikkeld in samenwerking met de casemanagers van Hulp bij Dementie en de mantelzorgconsulenten van het Steunpunt Mantelzorg Westelijke Mijnstreek.   Inhoud training:   De eerste bijeenkomst (15 september)  is gericht op kennismaking en wat is dementie?   De tweede bijeenkomst (22 september) zal vooral de gevolgen in het gedrag bespreken en handvatten aanreiken hoe hiermee om te gaan.   De derde bijeenkomst (29 september)  zal inzoomen op de ondersteuningsmogelijkheden om zo lang mogelijk als mantelzorger in balans te blijven.   De training wordt gratis aangeboden.   U kunt zich aanmelden door op onderstaande link te klikken.  AANMELDEN   Voor vragen, neem contact op met Betsie Horrichs via 06 - 36 56 86 56 of betsie.horrichs@knooppuntinformelezorg.nl of Marjon Schmeetz via 06 - 57 55 63 83 / marjon.schmeetz@knooppuntinformelezorg.nl.    
aanmelden
16
sep
Geheugentraining "Houd uw brein fit" 10 bijeenkomsten TRAINING IS VOL
Vaak lijkt het of, naarmate je ouder wordt, jouw geheugen je steeds meer in de steek laat. Veel ouderen gebruiken hun geheugencapaciteit niet optimaal. Je kunt hier zelf veel aan verbeteren. In de training zullen we gezamenlijk nagaan waarom we zoveel vergeten. De cursus is vooral gericht op het verkrijgen van inzicht in de werking van ons geheugen en hoe we hier gebruik van kunnen maken bij het onthouden. Onthouden gaat namelijk niet vanzelf. Om te onthouden moet je actief bezig zijn met hetgeen je wilt onthouden. Het geheugen verbeteren betekent vaak het veranderen van de gewoontes. Je moet hiervoor openstaan en om op een andere manier naar jouw omgeving te kijken. Bijvoorbeeld:    Welke 2 figuren zie je in deze tekening?   De cursus bestaat uit 10 wekelijkse bijeenkomsten van 2 uur. Elke bijeenkomst is opgebouwd uit een theoretisch deel en oefeningen om de theorie in praktijk te brengen.  De training is bedoeld voor mannen en vrouwen vanaf 55 jaar.                                                                                  (De training is niet geschikt voor mensen met (beginnende) dementie.)  Deze gratis cursus wordt gegeven op dinsdag: 16 sept  23 sept   30 sept 7 okt     14 okt     28 okt 4 nov     18 nov     25 nov   9  dec Het is één programma bestaande uit 10 bijeenkomsten.  Tijdstip:   10.00 - 12.00 uur Locatie: Wijksteunpunt Hof van Eynatten, Hof van Eynatten 1, 6141CG Limbricht Aanmelden is verplicht en kan t/m  28 augustus 2025, vol=vol.   Via AANMELDEN De training is vol, als u zich nu aanmeldt, wordt u op een wachtlijst geplaatst en proberen wij zo spoedig mogelijk weer een nieuwe cursus van start te laten gaan. U krijgt hierover dan uiteraard bericht. Zijn er nog vragen, dan kunt u contact opnemen met Marjon Hermans 06-57 55 63 83 / Marjon.schmeetz@knoopppuntinformelezorg.nl     
aanmelden

Mantelzorger van iemand met dementie?

Zorgen voor iemand met dementie is geen gemakkelijke opgave. Ineens ben je Mantelzorger, en heb je veel vragen en zorgen over de toekomst. Deze vragen en zorgen kunnen delen met een lotgenoot biedt verlichting. Als ervaringsdeskundigen deel je tips en adviezen met elkaar.

Ook is het vaak een hele klus om hulpverlening en begeleiding te vinden die het beste bij u en uw naaste passen. U weg vinden in het huidig zorgstelsel kan ook erg lastig zijn.

De cursus is bedoeld om aan die behoefte tegenmoet te komen. Onder begeleiding van een Casemanager van Hulp bij dementie, en een ervaren vrijwilliger gaan wij u in vier bijeenkomsten informatie geven, advies en antwoord op uw vragen.

Opzet cursus

  • 4 bijeenkomsten 25 November, 2 December, 9 December en 16 December
  • 1 terugkombijeenkomst samen met cursisten te plannen.(na 2 mnd)
  • 19.00-21.30 uur
  • Locatie Porta da Vida , te Limbricht
  • Het is mogelijk om met 2 personen      deel te nemen.
  • Eigen bijdrage van €35,- (inclusief      koffie/thee en cursus materiaal)
  • Na aanmelding ontvangt u een brief      met alle details.

Behoefte aan meer informatie of wilt u zich aanmelden?

Hulp bij Dementie , westelijke mijnstreek
Mcc – Omnes
Milaanstraat 100
6135LH Sittard
046-4571130