24
feb
Mantelzorgers ontmoeten elkaar in Born en kleine kernen
Als mantelzorger sta je klaar voor een naaste, je doet allerlei zorg- en regeltaken en hebt een luisterend oor. Wil je dit graag  blijven doen, dan is het nodig ook af en toe tijd voor jezelf te nemen en stil te staan bij wat jou bezighoudt. Het ventileren van gevoelens, angsten en  zorgen, maar ook het delen van lichtpuntjes en mooie ervaringen, kan heel waardevol zijn.   Daarom organiseert Steunpunt Mantelzorg bijeenkomsten voor mantelzorgers, om onder het genot van een kop koffie, een goed gesprek te hebben of gewoon even op andere gedachten te komen.  Heb jij behoefte om met andere mantelzorgers te praten over je ervaringen, zorgen en gevoelens of heb je gewoon een luisterend oor nodig of heb je vragen? Dan ben je van harte welkom.   Wens je meer informatie over deze bijeenkomst of heb je andere vragen neem dan contact op met Betsie Horrichs 06 - 36 56 86 56/ betsie.horrichs@knooppuntinformelezorg.nl.  Aanmelden is verplicht en kan t/m 22 februari a.s. via formulier aanmelden Vol = Vol.      
aanmelden
25
feb
Bijeenkomst Gedragverandering bij mensen met dementie in WZC Franciscus te Beek
Op woensdag  25 februari a.s. organiseert het Steunpunt Mantelzorg in samenwerking met Vivantes de mantelzorgbijeenkomst: Gedragverandering bij mensen met dementie Tijdens deze interactieve bijeenkomst voor inwoners van de gemeente Beek geeft een gastspreker een heldere toelichting op dementie en de bijbehorende gedragsveranderingen. Aansluitend is er ruimte voor vragen, uitwisseling van ervaringen en ontmoeting met andere mantelzorgers. Wanneer: woensdag 25 februari 2026 Waar: Woonzorgcentrum Franciscus, Om de Toren 1,  Beek    In de vergaderruimte Hoe laat: 10:00 uur -11:30 uur  Aanmelden kan via het sturen van een mail naar: contact@knooppuntinformelezorg.nl   We hopen u op 25 februari te mogen ontvangen. Tot dan!
aanmelden

Mezzo pleit voor wegnemen belemmeringen mantelzorg

Een groot deel van de 4 miljoen mantelzorgers kan hun mantelzorgtaken goed combineren met hun hun andere bezigheden. Voor mantelzorgers voor wie de mantelzorgtaken wel sterk ingrijpen op hun eigen leven en gezondheid maakte de decentralisatie hun problemen vaak niet minder. Op woensdag 1 februari is er een Algemeen Overleg over de decentralisatie Wmo. Mezzo vraagt in een brief aan de Tweede Kamer aandacht voor deze mantelzorgers.

Mezzo pleit voor het wegnemen van belemmeringen op de volgende thema’s:

  • Respijtzorg: Mezzo ziet dat de bekendheid, toegankelijkheid en het aanbod van respijtzorgvoorzieningen onder de maat is. 
  • Regeldruk: Het regelen van zorg kost mantelzorgers van tijd en energie, naast de emotionele en praktische steun die zij bieden. Mezzo wil daarom dat de regering de regeldruk terug dringt.
  • Maatwerk: Er zijn goede voorbeelden, maar nog te vaak worden mantelzorgers niet voor het maatwerkgesprek uitgenodigd, ontbreekt het aan onafhankelijke ondersteuning en/of wordt de mantelzorger gezien als oplossing voor een beheersingsvraagstuk.

Aandacht voor mantelzorg hard nodig
Zwaarbelaste mantelzorgers geven hun kwaliteit van leven een 4,7. Dit is het laagste cijfer van alle onderzochte groepen in het programma Mijnkwaliteitvanleven.nl.

Het wegnemen van belemmeringen op de hierboven genoemde thema’s is van groot belang om te zorgen voor een inclusieve samenleving waarin mantelzorg gewoon is als het kan en bijzonder als het moet.

Meer informatie

Bron: Mezzo