29
jun
Training Omgaan met dementie. Voor mantelzorgers die zorgen voor een naaste met dementie. DEZE TRAINING IS VOL DUS BIJ AANMELDING WORDT U OP DE RESERVELIJST GEPLAATST.
Het betreft een training met 3 bijeenkomsten. Op maandag 29 juni, 06 juli en 13 juli 2026. Tijden:  10-12.00 uur Deze training is ontwikkeld in samenwerking met de casemanagers van Hulp bij Dementie en de mantelzorgconsulenten van het Steunpunt Mantelzorg Westelijke Mijnstreek.   Inhoud training:   De eerste bijeenkomst (29 juni)  is gericht op kennismaking en wat is dementie?   De tweede bijeenkomst (06 juli) zal vooral de gevolgen in het gedrag bespreken en handvatten aanreiken hoe hiermee om te gaan.   De derde bijeenkomst (13 juli)  zal inzoomen op de ondersteuningsmogelijkheden om zo lang mogelijk als mantelzorger in balans te blijven.   De training wordt gratis aangeboden.   U kunt zich aanmelden door op onderstaande link te klikken.   AANMELDEN   Voor vragen, neem contact op met Marjon Schmeetz via 06 - 57 55 63 83 / marjon.schmeetz@knooppuntinformelezorg.nl of Betsie Horrichs 06 - 36 56 86 56/ betsie.horrichs@knooppuntinformelezorg.nl  
aanmelden
11
aug
Mantelzorgers ontmoeten elkaar in Beek
Als mantelzorger sta je klaar voor een naaste, je doet allerlei zorg- en regeltaken en hebt een luisterend oor. Wil je dit graag  blijven doen, dan is het nodig ook af en toe tijd voor jezelf te nemen en stil te staan bij wat jou bezighoudt. Het ventileren van gevoelens, angsten en zorgen, maar ook het delen van lichtpuntjes en mooie ervaringen, kan heel waardevol zijn.  Daarom organiseert Steunpunt Mantelzorg bijeenkomsten voor mantelzorgers, om onder het genot van een kop koffie, een goed gesprek te hebben of gewoon even op andere gedachten te komen.  Heb jij behoefte om met andere mantelzorgers te praten over je ervaringen, zorgen en gevoelens of heb je gewoon een luisterend oor nodig of heb je vragen? Dan ben je van harte welkom.   Wens je meer informatie over deze bijeenkomst of heb je andere vragen neem dan contact op met  Kelly Nordhausen, telefoon 06 - 28 86 78 00/ Kelly.Nordhausen@knooppuntinformelezorg.nl  Wil je deelnemen? Aanmelden verplicht en kan t/m 06 augustus a.s.  via  formulier aanmelden Vol = Vol.    
aanmelden

‘Alternatief SVB moet vooral solide zijn’

Dat er een alternatief moet komen voor de Sociale Verzekeringsbank (SVB) voor het uitbetalen van het persoonsgebonden budget (pgb) wordt breed gedragen in de Tweede Kamer en daarbuiten. De Belangenvereniging voor pgb-houders, Per Saldo, waarschuwt echter voor een nieuw fiasco.

Het laatste wat gedupeerde pgb-houders nu kunnen gebruiken is een nieuwe uitbetalingschaos. Het nieuwe systeem moet vooral klantvriendelijk, solide en eenvoudig zijn. De budgethouder moet de regie krijgen. Dit schrijft Per Saldo in een reactie op het debat in de Tweede Kamer.

Computersysteem
De Tweede Kamer wil dat het roer omgaat. Na kritiek van deskundigen dat de uitbetaling van het pgb geen succes kan worden omdat het computersysteem van de SVB hier niet geschikt voor is, vinden ook de regeringspartijen VVD en PvdA dat deze taak bij de SVB kan worden weggehaald. Oppositiepartijen vroegen daar al eerder om.

SVB nog steeds optie
Nog voor de zomer willen de partijen alternatieven voor de SVB zien. In debat met de Kamer beloofde Van Rijn dinsdagavond dat hij aan de slag gaat. De bewindsman wil alle mogelijkheden op een rijtje zetten. Daarbij kijkt hij ook naar mogelijke verbeteringen bij de SVB. Net als zijn collega Jetta Klijnsma (Sociale Zaken) heeft hij er nog steeds vertrouwen in dat de SVB deze taak aankan. Van Rijn wees erop dat het pgb-systeem ingewikkeld is en blijft, omdat het over veel schijven gaat. ‘In welk model je ook zit, je blijft bezig met verschillende spelers.’Hij wil in de nieuwe opzet, net als de Kamer, veel rekening houden met de mensen die een pgb hebben.

Budgethouder
Per Saldo is enthousiast over het alternatieve plan van D66-Kamerlid Vera Bergkamp, om budgethouders via een speciale bankrekening zélf hun betalingen aan zorgverleners te laten doen. ‘Met dit nieuwe plan is er vooraf een akkoord op het budgetplan pgb en de zorgovereenkomsten door het zorgkantoor of de gemeente, waarna de budgethouder weer aan zet is als het gaat om de uitbetalingen aan de goedgekeurde zorgverlener.’

Uitbetalen
Omdat het enige tijd duurt voordat een ander manier van uitbetalen een feit zal zijn, zal er in 2016 ‘knetterhard’ moeten worden gewerkt aan verbeteringen van het huidige systeem, aldus Van Rijn.

Bron: zorgwelzijn.nl