15
sep
Mantelzorgers uit Born en kleine kernen ontmoeten elkaar (locatie Limbricht)
Als mantelzorger sta je klaar voor een naaste, je doet allerlei zorg- en regeltaken en hebt een luisterend oor. Wil je dit graag  blijven doen, dan is het nodig ook af en toe tijd voor jezelf te nemen en stil te staan bij wat jou bezighoudt. Het ventileren van gevoelens, angsten en  zorgen, maar ook het delen van lichtpuntjes en mooie ervaringen, kan heel waardevol zijn.   Daarom organiseert Steunpunt Mantelzorg bijeenkomsten voor mantelzorgers, om onder het genot van een kop koffie, een goed gesprek te hebben of gewoon even op andere gedachten te komen.  Heb jij behoefte om met andere mantelzorgers te praten over je ervaringen, zorgen en gevoelens of heb je gewoon een luisterend oor nodig of heb je vragen? Dan ben je van harte welkom.   Wens je meer informatie over deze bijeenkomst of heb je andere vragen neem dan contact op met Betsie Horrichs 06 - 36 56 86 56/ betsie.horrichs@knooppuntinformelezorg.nl.  Aanmelden is verplicht en kan t/m 09 september a.s. via formulier aanmelden       Vol = Vol.  
aanmelden
29
sep
“Ontmoetingstafel” Dialoogtafel bij jou in de buurt
Wanneer nam jij voor het laatst deel aan en gesprek waarin nog echt geluisterd werd en je het gevoel had dat er tijd en aandacht was voor elkaar? Door de waan van de dag en de vele dingen die moeten, komt het er vaak niet meer van écht stil te staan tijdens een moment van ontmoeting. Bij de “Ontmoetingstafel” schuif je aan tafel met max. 9 andere deelnemers aan, bij een gespreksleider die jullie aan hand van een viertal vragen, meeneemt in een dialoog.  Juist de dialoog, waarbij het gaat om echt naar elkaar luisteren en spreken vanuit eigen ervaringen, waarin niet wordt overtuigd, maar vertelt, maakt dat er mooie, inspirerende gesprekken kunnen ontstaan. Dus heb je 1,5 uur de tijd en wil je ontmoeting ervaren, meld je dan aan voor de “Ontmoetingstafel”. Er is aansluitend gelegenheid voor een korte nazit om nog met deze of gene nader kennis te maken. Aanmelden is verplicht en kan t/m woensdag 23 september a.s. via: formulier aanmelden Ben er op tijd bij, want vol=vol. Op 24 september krijg je een definitieve bevestiging. Heb je nog vragen, neem dan contact op met Betsie Horrichs via betsie.horrichs@knooppuntinformelezorg.nl of 06 – 36 56 86 56   Deze activiteit wordt vanuit Knooppunt Informele Zorg aangeboden in het kader van de Week tegen de eenzaamheid.  
aanmelden

Contactgroep Beek NAH (Niet Aangeboren Hersenletsel)

Op dinsdag 10 oktober is voor de eerste keer een groepje mantelzorgers bij elkaar gekomen die zorgen voor iemand met een niet aangeboren hersenletsel (NAH). Steunpunt Mantelzorg in Beek faciliteert deze groep, zij komen geregeld bij elkaar op de Molenstraat en de mogelijkheid bestaat dat zich nog mantelzorgers kunnen aansluiten bij deze groep.

We hebben tijdens de eerste bijeenkomst de tijd genomen om elkaar te leren kennen en hebben uitgesproken naar elkaar wat wij verwachten. Daarbij werd aangegeven dat er enerzijds een behoefte is aan meer informatie rondom NAH en anderzijds gewoon kijken wat we van elkaar kunnen leren of wellicht samen een mooie winterwandeling maken.  De mantelzorgers geven aan waar de behoefte ligt zodat wij als Steunpunt Mantelzorg-wm kunnen faciliteren en de mantelzorgers  op termijn zelfstandig bij elkaar kunnen komen.

Op 16  januari 2018 is op verzoek een bijeenkomst georganiseerd voor alle mantelzorgers en burgers die zijn geïnteresseerd in de gevolgen van een niet aangeboren hersenletsel, wat betekent dat voor de mantelzorger en voor de zorgvrager. Gastspreker Michel Schoonenberg van het hersenletselteam van Adelante zal op een interactieve manier in gesprek gaan over dit thema en een ervaringsdeskundige zal uit eigen ervaring vertellen wat het is om een NAH te hebben.  Iedereen is van harte welkom, ook als u geen mantelzorger bent. 

Dus noteer alvast in u agenda; Dinsdag  16 januari om 13.30 in de aula van PIW, Molenstraat 158 Beek. Aanmelden is niet verplicht wel wenselijk (  046-4575700 of mantelzorg@piw.nl  )