26
aug
Samen mindful wandelen Sittard
Kom samen wandelen, waarbij de aandacht ligt op het hier en nu. We gaan dit mindful wandelen, met aandacht op het hier en nu op een praktische manier oefenen door het inzetten van onze zintuigen. Gedurende de wandeling ga je specifieke aandacht hebben voor "wat zie ik, wat hoor ik, wat ruik ik, wat voel ik en wat proef ik". Hierdoor zul je merken dat er minder ruimte is voor allerlei gedachten over wat geweest is of nog komen gaat.  Het gevolg is dat je meer in het moment van nu kunt zijn en hierdoor ontspanning kunt ervaren.  Aan het einde drinken we mindful een kopje thee. Voor meer informatie, neem contact op met Diana Thewissen, 06 - 42 06 72 87 of diana.thewissen@knooppuntinformelezorg.nl of met Betsie Horrichs, 06 - 36 56 86 56 of betsie.horrichs@knooppuntinformelezorg.nl. Aanmelden is verplicht en kan via:  formulier aanmelden Ben er snel bij met aanmelden, want er kunnen max 10 deelnemers mee.
aanmelden
08
sep
BordjeVol! Zorg je voor een ander, zorg dan ook voor jezelf. Sittard
Mantelzorgers hebben vaak veel op hun bordje. Soms ligt overbelasting op de loer. BordjeVol Mantelzorg geeft breed inzicht in de zorg gerelateerde taken én alle andere dingen die deel uitmaken van iemands leven. Het is een methode die jou als mantelzorger helpt om keuzes te maken en bijvoorbeeld hulp van anderen in te schakelen. We gaan er gezamenlijk mee aan de slag, waarbij je spelenderwijs inzicht krijgt in je energievreters en energiegevers, welke veranderingen wenselijk zijn en wie daarbij kan helpen. Zijn er nog  vragen, bel of mail met Betsie Horrichs, telefoon 06 - 36 56 86 56 / betsie.horrichs@knooppuntinformelezorg.nl. Wil je deelnemen? Aanmelden is verplicht en kan t/m 06 september a.s. via formulier aanmelden Vol = Vol.  
aanmelden

Dialoog met de Samenleving Zuyderland en mantelzorger samen in balans

Op woensdag 13 april 2022 organiseerde Zuyderland de jaarbijeenkomst Dialoog met de Samenleving: een interactieve middag waarbij mantelzorg en de verbinding met Zuyderland centraal stond. 

Zuyderland kent vele mantelzorgers, zowel in het ziekenhuis alsook in de ouderenzorg. De verbinding tussen medewerkers en mantelzorgers vindt Zuyderland erg belangrijk. Worden mantelzorgers gezien en gehoord en mogen zij ook nee zeggen? Krijgen mantelzorgers voldoende middelen om thuis de zorg te kunnen bieden, zonder zichzelf daarin te verliezen.  

Betsie Horrichs, mantelzorgconsulent Steunpunt Mantelzorg WM ging samen met haar collega van het Steunpunt Mantelzorg Parkstad, Chantal Timmermans, in gesprek met dagvoorzitter Vivian Lataster. Zij spraken over datgene wat het Steunpunt Mantelzorg voor mantelzorgers kan betekenen. Ook werd stil gestaan bij de vraag wanneer nu iemand mantelzorger is en wanneer het belangrijk is dat je aan de bel trekt bij het Steunpunt.  

Wideke Nijdam, lid Raad van Bestuur Zuyderland en Ed Zelissen, RvE manager Zuyderland Academie, Kwaliteit en Veiligheid, bedrijfsvoering & PAG, zijn zelf ook mantelzorger. Zij deelden hierin hun ervaringen en eveneens hoe zij deze meenemen in hun werk binnen Zuyderland. Zo kwam het belang van maatwerk aan de orde en eveneens hoe belangrijk de mantelzorger is tijdens gesprekken met specialisten. Tenslotte sprak Vivian met hen over de academie van Zuyderland met onder andere als doel de samenwerking tussen medewerkers, patiënten en mantelzorgers te verbeteren. Een van de aanwezigen gaf aan dat er behoefte is aan 1 aanspreekpunt voor de mantelzorger. Dit was een mooie aftrap voor de dialoog met de samenleving! 

Tijdens het Huiskamergesprek sprak Vivian Lataster met ervaringsdeskundigen Petra, Pauline en Ben die mantelzorger zijn voor een van ouders.Hun ervaringen zorgden voor veel herkenning bij de aanwezigen waarbij steeds naar voren kwam dat mantelzorg met liefde wordt verleend. En gelijktijdig zwaar kan zijn waarbij mantelzorgers het vaak heel moeilijk vinden om goed voor zichzelf te blijven zorgen.  

Congrescolumnist Marc van Oosterhout sloot de middag af met een overpeinzing van de middag en eindigde zijn verhaal met de zinnen. “Ontmantel de mantelzorger niet, investeer, ondersteun en ontwikkel. Met de mantel der liefde sta jij klaar voor je naaste, haast onzelfzuchtig ben jij er altijd en ben jij bereid jezelf op de tweede plaats te zetten. Hulp is niet ver en jij bent die superster. En was het verhaal van jullie allemaal en soms zit er meer liefde in stilte dan in woorden” 

Al met al een innoverende middag die de start inluidt van een mooie samenwerking tussen de formele en informele zorg.