16
sep
Geheugentraining "Houd uw brein fit" 10 bijeenkomsten TRAINING IS VOL
Vaak lijkt het of, naarmate je ouder wordt, jouw geheugen je steeds meer in de steek laat. Veel ouderen gebruiken hun geheugencapaciteit niet optimaal. Je kunt hier zelf veel aan verbeteren. In de training zullen we gezamenlijk nagaan waarom we zoveel vergeten. De cursus is vooral gericht op het verkrijgen van inzicht in de werking van ons geheugen en hoe we hier gebruik van kunnen maken bij het onthouden. Onthouden gaat namelijk niet vanzelf. Om te onthouden moet je actief bezig zijn met hetgeen je wilt onthouden. Het geheugen verbeteren betekent vaak het veranderen van de gewoontes. Je moet hiervoor openstaan en om op een andere manier naar jouw omgeving te kijken. Bijvoorbeeld:    Welke 2 figuren zie je in deze tekening?   De cursus bestaat uit 10 wekelijkse bijeenkomsten van 2 uur. Elke bijeenkomst is opgebouwd uit een theoretisch deel en oefeningen om de theorie in praktijk te brengen.  De training is bedoeld voor mannen en vrouwen vanaf 55 jaar.                                                                                  (De training is niet geschikt voor mensen met (beginnende) dementie.)  Deze gratis cursus wordt gegeven op dinsdag: 16 sept  23 sept   30 sept 7 okt     14 okt     28 okt 4 nov     18 nov     25 nov   9  dec Het is één programma bestaande uit 10 bijeenkomsten.  Tijdstip:   10.00 - 12.00 uur Locatie: Wijksteunpunt Hof van Eynatten, Hof van Eynatten 1, 6141CG Limbricht Aanmelden is verplicht en kan t/m  28 augustus 2025, vol=vol.   Via AANMELDEN De training is vol, als u zich nu aanmeldt, wordt u op een wachtlijst geplaatst en proberen wij zo spoedig mogelijk weer een nieuwe cursus van start te laten gaan. U krijgt hierover dan uiteraard bericht. Zijn er nog vragen, dan kunt u contact opnemen met Marjon Hermans 06-57 55 63 83 / Marjon.schmeetz@knoopppuntinformelezorg.nl     
aanmelden
10
nov
"Mantelzorgers in het zonnetje zetten" DEZE ACTIVITEIT IS VOL ,AANMELDEN IS NIET MEER MOGELIJK
Beste mantelzorger,   Op 10 november zetten wij onze mantelzorgers in het zonnetje, omdat ook zij die aandacht verdienen, voor al hun tomeloze inzet en inspanningen voor de naaste voor wie ze zorgen! Dit jaar doen we dit samen met Olga Commandeur door een beweegsessie te organiseren waar alle mantelzorgers aan mogen deelnemen. Olga Alida Divera Commandeur is een Nederlandse oud-atlete. Sinds 2000 was zij vooral bekend door haar dagelijkse presentatie van het tv-programma Nederland in Beweging!. Op 25 april 2023 werd bekendgemaakt dat ze hiermee stopte. Olga Commandeur gaf er als topatlete blijk van over een veelzijdige aanleg voor de atletiek te beschikken Ze had vooral succes op de loopnummers, met name bij de 400 m horden en de 800 m en ook als meerkampster. Als enige Nederlandse atlete heeft zij ooit een wereldjeugdrecord gevestigd. Ze werd zesmaal Nederlands kampioene op individuele nummers en achtmaal in estafetteverband. Ze vestigde of verbeterde negenmaal een Nederlands record en nam in 1984 deel aan de Olympische Spelen waar zij de halve finale haalde. U krijgt de kans om haar te onmoeten en samen met haar een actieve invulling aan deze middag te geven. Tevens ontvangt u een kleine attentie als blijk van waardering en uiteraard sluiten we de middag af met een kopje koffie/thee met een stukje vlaai. Aanmelden kan via onderstaande link AANMELDEN Locatie:  De Hanenhof,  Herenhof 2, 6162 EB  Geleen Tijd:    14.00 -  16.00 uur  Zorg voor makkelijke kleding. Tot dan!
aanmelden

Informatie over Mantelzorg en avondklok

Onderstaand geven wij u de informatie zoals deze door Mantelzorg.NL wordt gegeven over mantelzorg en avondklok.

Tijdens de persconferentie van woensdagmiddag 20 januari is gesproken over een avondklok. Mantelzorgers mogen tijdens deze avondklok over straat om zorg te verlenen die niet kan wachten.  Wel is het noodzakelijk dat zij een verklaring noodzakelijke mantelzorg bij zich hebben. Deze verklaring kun je binnenkort downloaden van de site van Mantelzorg.NL

Het is hierbij belangrijk dat de zorg die wordt verleend tussen 20.30 en 4.30 uur niet te verschuiven is naar een moment vóór of na de avondklok. Het gaat dus echt om noodzakelijke mantelzorg zoals bijvoorbeeld het naar bed helpen van een ouder op leeftijd die op nog zichzelf woont en dat niet meer alleen kan. Of in het geval van calamiteiten.

Hoe gaat het in zijn werk?

De verklaring noodzakelijke mantelzorg is binnekort te downloaden op www.mantelzorg.nl/avondklok. Het ministerie van VWS werkt op dit moment aan een verklaring die juridisch gedekt is. Wij wachten tot deze verklaring definitief is en maken deze verklaring vervolgens meteen beschikbaar op onze website zodat u deze kunt downloaden en in kunt vullen.

Op de verklaring moeten de gegevens zijn ingevuld van zowel de mantelzorger als van de zorgvrager. Tevens wordt gevraagd om welke zorg het gaat. Wanneer de mantelzorger op pad gaat moet zowel de getekende verklaring als een identiteitsbewijs worden meegenomen. Wanneer iemand zorgt voor meerdere personen moet per zorgvrager (als deze op verschillende adressen wonen) een aparte verklaring worden ingevuld.

Bij twijfel kan een buitengewoon opsporingsambtenaar of de politie ter bevestiging van de mantelzorg(relatie) bellen met de zorgvrager of de huisarts.

Grote zorgen

Mantelzorgers maken zich zorgen over hun mogelijkheden om gedurende de avondklokuren over straat te kunnen voor noodzakelijke mantelzorg. De Mantelzorglijn is hier de afgelopen dagen zeer veel over gebeld. MantelzorgNL heeft deze zorgen aangekaart bij het ministerie van VWS en in afstemming is deze verklaring noodzakelijke mantelzorg opgesteld.

Meer informatie

Meer informatie over de gevolgen van de avondklok voor mantelzorgers en de verklaring noodzakelijke mantelzorg vind je op mantelzorg.nl/avondklok.

Let op: het ministerie van VWS werkt aan een verbeterde versie van de eerder verspreide verklaring. De eerdere verklaring is daarmee niet geldig.

Bron: Website Mantelzorg.NL

DEZE INFORMATIE WORDT VOORTDUREND GEACTUALISEERD DOOR MANTELZORG.NL

VOOR DE MEEST ACTUELE INFORMATIE OVER MANTELZORG EN AVONDKLOK: klik hier