05
aug
Mantelzorgers ontmoeten elkaar in Beek
Als mantelzorger sta je klaar voor een naaste, je doet allerlei zorg- en regeltaken en hebt een luisterend oor. Wil je dit graag  blijven doen, dan is het nodig ook af en toe tijd voor jezelf te nemen en stil te staan bij wat jou bezighoudt. Het ventileren van gevoelens, angsten en zorgen, maar ook het delen van lichtpuntjes en mooie ervaringen, kan heel waardevol zijn.  Daarom organiseert Steunpunt Mantelzorg bijeenkomsten voor mantelzorgers, om onder het genot van een kop koffie, een goed gesprek te hebben of gewoon even op andere gedachten te komen.  Heb jij behoefte om met andere mantelzorgers te praten over je ervaringen, zorgen en gevoelens of heb je gewoon een luisterend oor nodig of heb je vragen? Dan ben je van harte welkom.   Wens je meer informatie over deze bijeenkomst of heb je andere vragen neem dan contact op met  Astrid Vermeulen, telefoon 06 -  40 07 90 96/ astrid.vermeulen@piw.nl of Betsie Horrichs via 06 - 36 56 86 56 of betsie.horrichs@knooppuntinformelezorg.nl Wil je deelnemen? Aanmelden verplicht en kan t/m 03 augustus a.s.  via  formulier aanmelden Vol = Vol.    
aanmelden
26
aug
Mantelzorgers ontmoeten elkaar in Geleen
Als mantelzorger sta je klaar voor een naaste, je doet allerlei zorg- en regeltaken en hebt een luisterend oor. Wil je dit graag  blijven doen, dan is het nodig ook af en toe tijd voor jezelf te nemen en stil te staan bij wat jou bezighoudt. Het ventileren van gevoelens, angsten en zorgen, maar ook het delen van lichtpuntjes en mooie ervaringen, kan heel waardevol zijn.  Daarom organiseert Steunpunt Mantelzorg bijeenkomsten voor mantelzorgers, om onder het genot van een kop koffie, een goed gesprek te hebben of gewoon even op andere gedachten te komen.  Heb jij behoefte om met andere mantelzorgers te praten over je ervaringen, zorgen en gevoelens of heb je gewoon een luisterend oor nodig of heb je vragen? Dan ben je van harte welkom.   Wens je meer informatie over deze bijeenkomst of heb je andere vragen neem dan contact op met Sascha Eussen, 06-42924960  sascha.eussen@knooppuntinformelezorg.nl Aanmelden is verplicht en kan t/m 23 augustus 2025 Via:  aanmelden Vol = Vol.      
aanmelden

Kostendelersnorm AOW is een jaar uitgesteld

De invoering van de kostendelersnorm voor AOW is (weer) uitgesteld naar 2019. Mezzo verwacht en hoopt dat van uitstel afstel komt, want de kostendelersnorm maakt het mensen moeilijker om voor elkaar te zorgen. En dat is niet logisch in een tijd waarin de overheid mensen vraagt om voor elkaar te zorgen.

Mezzo vindt het juist van belang om het mogelijk te maken dat mensen voor elkaar kunnen zorgen, ook financieel. Mezzo vindt dan ook dat de kostendelersnorm helemaal van tafel moet.

Wat is de kostendelersnorm?
De kostendelersnorm houdt in dat huishoudens waarin iemand of meerdere mensen met een uitkering wonen, op hun uitkering(en) worden gekort. Dit omdat zij de kosten van het levensonderhoud met elkaar kunnen delen. In de praktijk treft dit mantelzorgers die gaan wonen bij degene voor wie zij zorgen, of die hun ouder(s) in huis opnemen.

Lees meer
Kamerbrief toezeggingen kostendelersnorm AOW

Bron: Mezzo