16
sep
Geheugentraining "Houd uw brein fit" 10 bijeenkomsten TRAINING IS VOL
Vaak lijkt het of, naarmate je ouder wordt, jouw geheugen je steeds meer in de steek laat. Veel ouderen gebruiken hun geheugencapaciteit niet optimaal. Je kunt hier zelf veel aan verbeteren. In de training zullen we gezamenlijk nagaan waarom we zoveel vergeten. De cursus is vooral gericht op het verkrijgen van inzicht in de werking van ons geheugen en hoe we hier gebruik van kunnen maken bij het onthouden. Onthouden gaat namelijk niet vanzelf. Om te onthouden moet je actief bezig zijn met hetgeen je wilt onthouden. Het geheugen verbeteren betekent vaak het veranderen van de gewoontes. Je moet hiervoor openstaan en om op een andere manier naar jouw omgeving te kijken. Bijvoorbeeld:    Welke 2 figuren zie je in deze tekening?   De cursus bestaat uit 10 wekelijkse bijeenkomsten van 2 uur. Elke bijeenkomst is opgebouwd uit een theoretisch deel en oefeningen om de theorie in praktijk te brengen.  De training is bedoeld voor mannen en vrouwen vanaf 55 jaar.                                                                                  (De training is niet geschikt voor mensen met (beginnende) dementie.)  Deze gratis cursus wordt gegeven op dinsdag: 16 sept  23 sept   30 sept 7 okt     14 okt     28 okt 4 nov     18 nov     25 nov   9  dec Het is één programma bestaande uit 10 bijeenkomsten.  Tijdstip:   10.00 - 12.00 uur Locatie: Wijksteunpunt Hof van Eynatten, Hof van Eynatten 1, 6141CG Limbricht Aanmelden is verplicht en kan t/m  28 augustus 2025, vol=vol.   Via AANMELDEN De training is vol, als u zich nu aanmeldt, wordt u op een wachtlijst geplaatst en proberen wij zo spoedig mogelijk weer een nieuwe cursus van start te laten gaan. U krijgt hierover dan uiteraard bericht. Zijn er nog vragen, dan kunt u contact opnemen met Marjon Hermans 06-57 55 63 83 / Marjon.schmeetz@knoopppuntinformelezorg.nl     
aanmelden
18
nov
Training Omgaan met dementie voor mantelzorgers die zorgen voor een naaste met dementie. VANWEGE TE WEINIG DEELNAME WORDT DEZE BIJEENKOMST GEANNULEERD
Het betreft een training met 3 bijeenkomsten. Op dinsdag 18 november, 25 november en 2 december. Tijd van  19.00 tot 21.00 uur Locatie: Bergerweg 110 te Sittard Deze training is ontwikkeld in samenwerking met de casemanagers van Hulp bij Dementie en de mantelzorgconsulenten van het Steunpunt Mantelzorg Westelijke Mijnstreek.   Inhoud training:   De eerste bijeenkomst (18 november)  is gericht op kennismaking en wat is dementie?   De tweede bijeenkomst (25 november) zal vooral de gevolgen in het gedrag bespreken en handvatten aanreiken hoe hiermee om te gaan.   De derde bijeenkomst (2 december)  zal inzoomen op de ondersteuningsmogelijkheden om zo lang mogelijk als mantelzorger in balans te blijven.   De training wordt gratis aangeboden.   U kunt zich aanmelden door op onderstaande link te klikken.  AANMELDEN   Voor vragen, neem contact op met  of Marjon Schmeetz via 06 - 57 55 63 83 / marjon.schmeetz@knooppuntinformelezorg.nl.    
aanmelden

Mezzo stuurt politieke partijen verkiezingsboodschap

In 2017 zijn de Tweede Kamer verkiezingen. De voorbereidingen voor het schrijven van programma's zijn bij de politieke partijen in volle gang. Om hen te wijzen op het belang van mantelzorgbeleid in de programma's heeft Mezzo een verkiezingsboodschap geschreven. Deze hebben alle landelijke politieke partijen inmiddels ontvangen. 

 

Vijf pijlers
De vijf pijlers waarop Mezzo vindt dat de politiek acties dient te ondernemen zijn de volgende:

  1. Voorbereiden op mantelzorg
  2. Op eigen wijze zorgen
  3. Zorg delen
  4. Ondersteunende regelingen
  5. Werk en mantelzorg

Mezzo wil met deze pijlers de vele lastige zaken die mantelzorgers op dit moment tegenkomen bij de landelijke politiek goed onder de aandacht brengen. In de verkiezingsboodschap treft u concreet aan wat mezzo voor ogen heeft.

Download