26
aug
Samen mindful wandelen Sittard
Kom samen wandelen, waarbij de aandacht ligt op het hier en nu. We gaan dit mindful wandelen, met aandacht op het hier en nu op een praktische manier oefenen door het inzetten van onze zintuigen. Gedurende de wandeling ga je specifieke aandacht hebben voor "wat zie ik, wat hoor ik, wat ruik ik, wat voel ik en wat proef ik". Hierdoor zul je merken dat er minder ruimte is voor allerlei gedachten over wat geweest is of nog komen gaat.  Het gevolg is dat je meer in het moment van nu kunt zijn en hierdoor ontspanning kunt ervaren.  Aan het einde drinken we mindful een kopje thee. Voor meer informatie, neem contact op met Diana Thewissen, 06 - 42 06 72 87 of diana.thewissen@knooppuntinformelezorg.nl of met Betsie Horrichs, 06 - 36 56 86 56 of betsie.horrichs@knooppuntinformelezorg.nl. Aanmelden is verplicht en kan via:  formulier aanmelden Ben er snel bij met aanmelden, want er kunnen max 10 deelnemers mee.
aanmelden
08
sep
BordjeVol! Zorg je voor een ander, zorg dan ook voor jezelf. Sittard
Mantelzorgers hebben vaak veel op hun bordje. Soms ligt overbelasting op de loer. BordjeVol Mantelzorg geeft breed inzicht in de zorg gerelateerde taken én alle andere dingen die deel uitmaken van iemands leven. Het is een methode die jou als mantelzorger helpt om keuzes te maken en bijvoorbeeld hulp van anderen in te schakelen. We gaan er gezamenlijk mee aan de slag, waarbij je spelenderwijs inzicht krijgt in je energievreters en energiegevers, welke veranderingen wenselijk zijn en wie daarbij kan helpen. Zijn er nog  vragen, bel of mail met Betsie Horrichs, telefoon 06 - 36 56 86 56 / betsie.horrichs@knooppuntinformelezorg.nl. Wil je deelnemen? Aanmelden is verplicht en kan t/m 06 september a.s. via formulier aanmelden Vol = Vol.  
aanmelden

Nieuw tv-programma: Ik zorg voor jou zoekt mantelzorgers

'Ik zorg voor jou' is het nieuwe RTL4 programma van Peter van der Vorst en wordt gemaakt samen met Mezzo. Voor dit programma zijn we op zoek naar mantelzorgers voor wie de zorg te zwaar wordt.

Nederland telt het ongelooflijke aantal van 2,6 miljoen mensen die naast hun normale bezigheden langdurig zorgen voor een ziek of gehandicapt familielid“, aldus de RTL 4-ster Peter van de Vorst.

Velen van hen hebben het volgens Van der Vorst zwaar. “Door allerlei bezuinigingen wordt het voor veel van hen steeds lastiger om die zorg te organiseren. Bovendien durven veel mantelzorgers niet eens om hulp te vragen, waardoor ze overbelast raken en zélf hulp nodig hebben.”

Dat is volgens Van der Vorst niet de bedoeling. “In het nieuwe programma Ik Zorg Voor Jou gaan wij ze met een professioneel team ondersteunen. Ben je of ken je iemand die onze hulp goed kan gebruiken, ga dan nu naar rtl.nl/ikzorgvoorjou.”

'Ik Zorg Voor Jou wordt gemaakt in samenwerking met Mezzo, een landelijke vereniging die opkomt voor iedereen die zorgt voor een ander.

Bron: Mediacourant.nl/ Mezzo